Вівторок, 22 вересня

Національний банк України змінив порядок переказу коштів роботодавцями на рахунки своїх працівників, розширивши право працевлаштованих громадян на вільний вибір банку, на рахунки якого вони хочуть отримувати зарплату. Відповідну постанову Нацбанк ухвалив 29 квітня.

Постанова має набути чинності з 1 січня 2021 року. До цього часу і роботодавці, і працівники мають підготуватися та адаптуватися до нових правил.

«Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати», – пояснюють у Нацбанку.

Вільний вибір працівниками банку, на рахунки якого вони отримуватимуть зарплату, стане можливим завдяки переходу на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку (IBAN).

«Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг», – повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Холод.

Залишити коментар