Середа, 25 листопада

Заміський елітний ресторан «Купецький двір», розташований у Конча-Заспі, попри карантин, регулярно відвідують гості, зокрема політики, які проводять там по декілька годин. Про особливі умови роботи закладів для обраних йдеться у розслідуванні «VIP-карантин» програми «Схеми: корупція в деталях».

У розпал карантину, під час якого діють протиепідемічні обмеження, знімальна група кілька днів поспіль спостерігала запарковані біля «Купецького двору» автівки преміум-класу і фіксувала відвідувачів, які виходили з території ресторану.

Серед VIP-гостей ресторану журналісти упізнали народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Вадима Столара в компанії столичного чиновника часів Леоніда Черновецького Дениса Комарницького. Вони провели у закладі більш як годину, згодом Столар пояснив журналістам, що він просто «гуляв поруч у лісі». Водночас у самому закладі кажуть, що працюють тільки «на винос».

Зокрема, Столара, який у супроводі охорони прямував на територію ресторану, «Схеми» помітили 23 квітня. Біля автомобілів парламентаря журналісти побачили Mercedes, зареєстрований на Дениса Комарницького. У ЗМІ Столара та Комарницького називали неофіційними «кураторами столиці».

«Столар – товариш мера Києва Віталія Кличка. І от тепер, коли мер Києва мало не щотижня звертається до киян із закликами сидіти вдома, Столар відвідує ресторан. Також, схоже, це перше підтвердження контактів Столара та Комарницького, зафіксоване журналістами», – йдеться у розслідуванні.

«Я не відвідував ресторан, але гуляв поруч у лісі разом з моїм давнім другом Денисом Комарницьким. Ми обговорювали ситуацію у країні щодо коронавірусу, розповідали один одному останні новини. Спілкувалися, як мають спілкуватися друзі. Домовилися зустрітися з родинами після закінчення епідемії та відміни карантину. З Денисом Комарницьким мене пов’язує 20 років дружби», – пояснив Столар у коментарі «Схемам». Комарницький на запитання журналістів не відповів.

Раніше, 16 квітня, «Схеми» також зафіксували, як із цього ресторану вийшли двоє чоловіків без захисних масок. Коли вони помітили знімальну групу, один із відвідувачів закладу підійшов до журналістів з погрозами: «Це добре, що ми в адекваті. А якби ми не в адекваті були б? Оточили, у полон взяли, пробили голови. А потім розбиратимемося. Ну, навіщо це потрібно?»

У постанові Кабміну зазначено: «Заборонити (…) роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо) (…) крім (…) провадження діяльності закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації», – цитується у розслідуванні документ.

Коли журналісти спробували замовити столик у закладі, їм відмовили, пославшись на карантин: «Працюємо тільки на винос». На зауваження журналістів, що бачили відвідувачів на території, у «Купецькому дворі» відповіли: «Вони прогулюються алеєю, лісом. Вони в наш ресторан не заходять. Можуть зайти, узяти каву з собою і вийти пити її на вулиці. Це ж не наша територія, ми ж не можемо заборонити лісом гуляти», – і підкреслили, що гості не їдять безпосередньо у закладі.

2 комментария

  1. Самый отвратительный вирус, бушующий в Киеве, это коррупция. И покрывает её никто иной, как мэр города.
    Петиция за отставку кличко: petition.president.gov.ua/petition/86178
    Чтобы набрать необходимое количество голосов (25 тысяч), нужно чтобы каждый из читающих сейчас это сообщение не только поставил свою подпись, но и сделал хотя бы один репост, в котором точно так же призвал всех не только подписать, но и сделать хотя бы один репост и т.д. Так и соберём 25 тысяч подписей. Времени ещё вполне достаточно.

Залишити коментар