Четвер, 26 листопада

Метеоблог головного синоптика країни

Карантин, вихідні, запаморочення від травневих жаб, солов’їв, бузку й гудіння бджіл у яблунях, справжні травневі зливи із грозами, фотографії граду на долонях – все це трохи збило з пантелику й мене. Я забула, що сьогодні понеділок і почався новий тиждень. Хоча він зараз щодня новий, принаймні для мене. Бо тонку грань між п’ятницею та суботою з’їв карантин, а синоптична ситуація і так щодня нова. Отже, підсумуємо минулі дачні чи квартирні вихідні й підемо далі.

Зливи нарешті змили нестерпні залишки димів, підчистили повітря, допомогли пожежникам загасити небезпечний вогонь.

Кажуть, що сьогодні Міжнародний день пожежника. У синоптиків та пожежників є дещо спільне. Народні фантазії та стереотипи об’єднують нас. Пожежники завжди сплять, синоптики завжди не бачать далі власного носа.

Пора мотивувати людей створювати нові позитивні стереотипи, а я тим часом знімаю капелюха перед пожежниками, бо їхню роботу не те що важко, взагалі неможливо переоцінити. Із святом, дорогі пожежники!

З понеділком та святом розібралися. Що завтра і найближчими днями?

5 травня дощі з грозами знову тинятимуться Україною. Під час гроз можливі град і шквалисте посилення вітру.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wxcharts.com

Проте завтра ймовірність гроз значно зменшиться, якщо взагалі не зникне, у західній частині України.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wetteronline.de

Там осиротілі без гроз дощі ще місцями очікуються, а ось смуга Рівненщина-Хмельниччина-Вінниччина передихне від грому та блискавки.

Проте значна частина центральних областей України, більшість півночі, південна частина та східні області 5 травня гримітимуть. Тут очікуються просто хрестоматійні травневі дощі, при грозах – обережно – можливі град і шквали. Циклон із центром над Сумщиною у вівторок покрутиться на всі боки.

Я розумію, що від граду полуницю за пазуху не сховаєш, але все ж знайдіть якесь радарне джерело і самі спостерігайте за переміщенням небезпечного хмарного масиву, який насувається. Особливо, якщо у вас полуниця чи нова машина. Хороше джерело – wetteronline.de.

Температура повітря завтра побуде комфортною, вдень у більшості областей України очікується +17+22 градуси, на заході свіжіше, +12+17 градусів. Особливо холодно найближчим часом буде в західних областях у нічні години, в межах +3+7 градусів, у горах до заморозків. До речі, це західне похолодання пошириться впродовж тижня всією Україною.

Дощі періодичні залишаться на значній частині території, а в Карпатах внаслідок зниження температури повітря до заморозків можливий сніг, який вже спостерігався минулої ночі.

У Києві завтра, у вівторок, очікується короткочасний дощ, можлива гроза, при грозі вітер поривчастий. Температура повітря вночі близько +10 градусів, вдень потепліє до +17+18 градусів. Надалі волога погода у столиці втримається, але відчутно похолодає. Заморозки в Києві малоймовірні.

Припинення опадів та підвищення температури повітря у Києві припаде на 9-10 травня.

Тому поки міські мери та владні немери розбираються, що відкривати, а що залишати під забороною, ми не забуваємо на вулицю брати парасолі, дихаємо очищеним повітрям, стежимо за радарами, вимочуємо у воді від нітратів огірки та зелень, садимо на балкон нові калачики й петунію, захищаємо рукавичками результати підпільного манікюру, словом, живемо своїм природним нормальним життям.

Я вичитала, що споглядання квітів петунії підвищує працездатність, активізує функції всіх органів, стимулює позитивні емоції та позбавляє від стресу. Вже йду споглядати.

Написала Наталка Діденко у своєму фейсбуці

Залишити коментар