П'ятниця, 18 вересня

Органи місцевого самоврядування не мають повноважень послаблювати чи скасовувати карантин, оскільки це прерогатива Кабінету Міністрів. Про це заявив голова МОЗ Максим Степанов на урядовому брифінгу 4 травня.

За словами міністра, рішення про зміни карантинних заходів не може ґрунтуватися на баченні чиновників і випливає лише з порад фахівців – епідеміологів та вірусологів. Уряд відштовхується від ситуації в Україні, а також звертається до досвіду інших країн перш ніж робити пропозиції щодо виходу з карантину.

На переконання Степанова, органи місцевої влади не мають повноважень самостійно приймати рішення про послаблення карантину. Такі рішення він назвав політичними та незаконними.

«До нас за консультаціями вони не зверталися. Тому, мабуть, це суто політичне рішення … Якщо ми кажемо про юридичну частину, то згідно із законом “Про інфекційні хвороби” чітко визначено, що введення карантину на території країни – це прерогатива винятково Кабінету Міністрів. Тому це, з юридичної точки зору, – як мінімум порушення закону, бо в органів місцевого самоврядування немає таких повноважень», – підкреслив голова МОЗ.

Раніше Степанов уже засуджував рішення Черкаської міськради про послаблення карантину і відкриття бізнесу, оскільки це може «звести нанівець усю ту роботу, яка була пророблена протягом півтора місяця» і «призвести до катастрофічних наслідків». У відповідь міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що «постанови уряду – це не закони та не Конституція України».

Залишити коментар