Середа, 30 вересня

Чотири кораблі Військово-морських сил США та фрегат британських Королівських ВМС 4 травня увійшли в акваторію розташованого на північ від Росії арктичного Баренцова моря для проведення операцій із безпеки. Про це повідомляє видання «Радіо Свобода».

Американські військові кораблі з’явилися в цій точці Світового океану вперше із середини 1980-х років. Такі дії відбуваються на тлі активізації військових зусиль Росії в Арктиці. Москва вважає цю зону стратегічною з огляду на енергетичні резерви, оборонне значення та потенційно вигідні судноплавні шляхи, які поступово стають дедалі відкритішими через зміни клімату.

Китай також виявляє інтерес до північного морського шляху, заявляючи, що є «біляарктичною державою».

«Військово-морські сили НАТО та партнери повинні залишатися досвідченими у всіх операційних середовищах, щоб гарантувати постійну безпеку та доступ до морів. Це особливо важливо в Арктиці, де сувора погода вимагає постійної пильності та практики», – ідеться в повідомленні Шостого флоту США.

Перед початком операції американські військові повідомили про свої наміри Міністерству оборони Росії, щоб «уникнути помилок, зменшити ризик та запобігти ненавмисній ескалації», вказали у Військово-морському флоті США.

Російський Північний флот, до складу якого входять нові криголами, атомні кораблі та підводні човни, стежить за військово-морськими суднами, повідомляє Міністерство оборони Росії.

У Баренцовому морі нині перебувають три американські есмінці та судно підтримки. Есмінці озброєні крилатими ракетами Tomahawk та морською системою Aegis, яка є частиною системи керованої США ракетної оборони НАТО, призначеної для захисту Європи від нападу з боку Ірану.

Залишити коментар