Середа, 5 серпня

Новий генетичний аналіз вірусу, що викликає COVID-19, показує, що він циркулював серед людей з кінця минулого року і дуже швидко поширився після першого інфікування. Про це йдеться в дослідженні британських та французьких науковців, передає видання «Бабель».

Генетики дійшли висновку, що пандемія коронавірусу почалася десь у проміжку між 6 жовтня і 11 грудня 2019 року. Водночас Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію нового коронавірусу у світі 11 березня 2020 року.

Британські дослідники вивчили мутації у вірусі та виявили докази його швидкого поширення, але немає доказів того, що вірус легше передається або з більшою ймовірністю провокує важкі симптоми.

«Вірус змінюється, але це само по собі не означає, що він стає гіршим», – сказав дослідник генетики Франсуа Балу.

Науковці проаналізували зразки, які взяли в різний час у різних місцях, та з’ясували, що вірус вперше інфікував людей наприкінці минулого року. «Тому це виключає будь-яке припущення, згідно з яким SARSCoV-2 циркулював задовго до того, як його ідентифікували. У такому випадку коронавірус інфікував би вже значну частину населення», – зазначає генетик.

За його словами, це погана новина, адже деякі медики сподівалися, що вірус циркулює протягом багатьох місяців і, можливо, інфікував набагато більше людей, ніж повідомлялося. Лікарі в такому разі сподівалися, що деякі групи населення вже можуть мати імунітет.

Численні дослідження показали, що новий коронавірус виник від кажана, але він заразив також іншу тварину перед тим, як інфікувати людину.

Вчені також знайшли генетичні докази того, що вірус інфікував людей в Європі та Америці за тижні або навіть місяці до того, як там були зареєстровані перші випадки в лютому.

«Іншими словами, знайти “нульового пацієнта” в будь-якій країні буде неможливо, оскільки їх було багато», – пояснив Балу.

Залишити коментар