Середа, 25 листопада

Верховна Рада ухвалила закон, який підвищує соціальний захист медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та дозволяє на волонтерських засадах залучати лікарів-інтернів до боротьби з коронавірусом. За законопроєкт № 3380 проголосували 336 депутатів.

Згідно із законом, медичні працівники, які перебувають на самоізоляції через роботу з хворими на COVID-19, мають отримувати 100 % заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Також на волонтерських засадах до боротьби з епідемією дозволяють залучати лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії зі встановленням обмежень щодо такого залучення.

Вводиться обов’язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх, хто звертається за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби. Також обов’язкове тестування стосується контактних із хворими на COVID-19, медичних працівників, які працюють у закладах, де надають медичну допомогу інфікованим коронавірусом. Обов’язково тестуватимуть у співробітників Нацполіції та Нацгвардії незалежно від того, чи контактували вони з хворими.

Крім того, закон містить доручення Кабміну, які стосуються оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення лікарень (першої, другої, третьої хвиль), куди направлятимуть хворих, черговість їх заповнення тощо.

Залишити коментар