Понеділок, 23 листопада

Верховна Рада ухвалила 7 травня законопроєкт 3376-1, який страхує медиків та прирівнює їх до військовослужбовців, які несуть службу на передовій. Відповідний документ підтримали 360 народних депутатів.

«Медики, що протистоять поширенню коронавірусу, як і військові на сході країни, перебувають на передовій лінії оборони», – пояснює причину такого рішення владна фракція «Слуг народу».

Так, ухвалений проєкт передбачає:

– медик, який помер через інфікування коронавірусом, за своїм статусом прирівнюється до військовослужбовця, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, пов’язаних з несенням військової служби;

– членам сім’ї такого працівника гарантуються ті ж самі права, що й членам родин загиблих військовослужбовців;

– медики, які інфікувалися коронавірусом під час роботи і через це протягом року отримали групу інвалідності, будуть застраховані на суму не менш ніж 300 прожиткових мінімумів – залежно від ступеня втрати працездатності (зараз це 608 тис. 100 грн);

– у разі смерті медичного працівника від коронавірусу, його сім’я отримає допомогу розміром 750 прожиткових мінімумів, що нині становить 1 млн 520 тис. 250 грн.

Залишити коментар