Середа, 30 вересня

Представник Державного департаменту США Джордж Кент заявляє, що телеканал «1+1» повторив російський фейк, показавши матеріал про нібито роботу «американських біолабораторій» в Україні. Про це Кент, який є заступником помічника державного секретаря США в Бюро європейських і євразійських питань Державного департаменту США, заявив 6 травня під час онлайн-дискусії «Зміцнення відносин США зі Східною Європою під час пандемії».

«Питання з українським телеканалом “1+1”, власником якого є олігарх Коломойський. Я певен, зазвичай він має на меті виявляти дезінформацію, що надходить із Росії, і за неприємною іронією вони повторили російську дезінформацію щодо лабораторій. Цю історію ввів у гру в Україні Віктор Медведчук, улюблений українець Путіна, навчений у КДБ юрист. У 1970-х роках він попросив засудити свого клієнта Василя Стуса, поета й дисидента, до ГУЛАГу в Сибіру, так що люди знають, хто такий Віктор Медведчук, ще з 1970-х. І коли приватна станція повторює брехню, це потенційно становить порушення журналістської чесності», – сказав Кент.

«Думаю, це не питання американської політики, яке має порушуватися з урядом про те, що робить приватний засіб інформації», – додав він, відповідаючи на питання, чи Держдепартамент висловлював занепокоєння з приводу цього безпосередньо владі України.

Кент також наголосив на важливості того, щоб незалежні засоби інформації в кожній країні отримували об’єктивну й точну інформацію.

Нагадаємо, 27 квітня у програмі «Секретні матеріали» на телеканалі «1+1» йшлося про те, що в Україні нібито «секретно» працюють біологічні лабораторії США, які можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї та спалахів хвороб.

Перед цим на сайті партії «Опозиційна платформа – За життя» з’явилося звернення лідера цієї політсили Віктора Медведчука до президента, а також до керівників МОЗ, Служби безпеки і голови уряду з вимогою надати інформацію про «роботу в Україні 15 військових біолабораторій США».

2 комментария

  1. Патрон Кента — президент Трамп называет некоторые американские СМИ фейковыми, в частности, CNN. Кент обвиняте украинский телеканал 1+1. Реальный плюрализм мнений и западная «дымократия»…

Залишити коментар