Вівторок, 24 листопада

Біля берегів Екваторіальної Гвінеї у Гвінейській затоці пірати напали на вантажний корабель RIO MITONG. В результаті атаки викрали двох членів екіпажу, ймовірно, громадян України та Росії. Про це повідомляє портал Dryad Global, який спеціалізується на проблемах безпеки мореплавства.

У двох морських милях від порту Малабо, столиці Екваторіальної Гвінеї, пірати на швидкісному човні під прапором Коморських островів вчинили напад на судно.

Портал уточнює, що пірати зійшли на корабель, скориставшись драбиною. Внаслідок атаки викрали двох членів екіпажу, ймовірно, громадян України та Росії. Решта членів екіпажу – у безпеці.

Портал наголошує про збільшення кількості нападів на судна та викрадення людей з метою викупу.

За даними сайту Marinetraffic, сам корабель після атаки прибув у порт міста Малабо. RIO MITONG ходить під прапором Коморських островів.

Невдовзі після нападу на RIO MITONG піддалося штурму науково-дослідне судно MV DJIBLOHO, звідки, за непідтвердженою інформацією, викрали двох росіян.

За попередньою інформацією МЗС, українського моряка, члена екіпажу судна, захопили та вивезли у невідомому напрямку внаслідок піратського нападу на судно RIO MITONG. Про це у коментарі «Укрінформу» повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

За його словами, 10 травня отримали інформацію, що поблизу порту Малабо пірати напали на судно, власником якого є бельгійська компанія SMART S&P SA.

Він поінформував, що Посольство України в Бельгії встановлює контакт із судновласником та оператором судна, щоб перевірити цю інформацію та з’ясувати обставин справи.

Окрім того, Посольство України в Сенегалі, яке відповідає за Екваторіальну Гвінею, та Посольство України в Нігерії, найближча до місця події дипломатична установа, звернулися до місцевих органів для підтвердження факту захоплення українця.

Залишити коментар