Четвер, 26 листопада

Служба безпеки України розпочала слідчі дії щодо роботи Telegram-бота, який напередодні злив у мережу базу даних українців із 26 млн водійських посвідчень. У Міністерстві цифрової трансформації заперечують, що бот пов’язаний із застосунком «Дія». Про це повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров у фейсбуці.

«У Telegram запрацював бот, який використовує великі обсяги персональних даних. Одразу активно почали поширюватися фейки, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку “Дія”. Це неможливо навіть теоретично», – наголосив Федоров.

Міністр пояснив, що застосунок «Дія» не має бази даних і не накопичує таку інформацію.

«Кількість інформації, яка доступна у вказаному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює “Дія”», – наголосив Федоров.

За його словами, попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в даркнеті.

«Йдеться про базу даних “ПриватБанку”, а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, у боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin», – розповів Федоров.

Раніше видання AIN.UA писало, що у месенджері Telegram з’явилися два боти, які продають особисті дані українців (номер паспорта, ІПН, дані прописки).

Також напередодні керівник громадської організації «Електронна демократія» Володимир Фльонц повідомив, що в Telegram працює бот, в якому поєднали «дані державних реєстрів, бази нової пошти, паролі з Вконтакте і Linkedin».

«Мені показало не тільки паспортні дані, мої старі паролі (старі, але на той момент справжні!), але й дані з біометричних паспортів (включно з фото) і вишенька на торті – водійське посвідчення, про яке я навіть не здогадувався», – написав Фльонц.

Залишити коментар