Четвер, 26 листопада

Американські приватні компанії Ocean Infinity та Search Inc., які займаються дослідженням морського дна, знайшли біля узбережжя Шаваїв рештки військового корабля «Невада» – свого часу він пережив дві світові війни. Про знахідку Ocean Infinity повідомила у пресрелізі, де назвала корабель виразником «американської витривалості й упертості».

«Рештки корабля, що покояться в темряві морського дна, нагадують нам не лише про минулі події, а й про тих, хто взяв на себе завдання оборони США у двох світових війнах», – вважає віцепрезидент Search Inc. Джеймс Делаґо.

Дослідники відшукали військовий корабель, що пережив дві світові війни (фото)

Знайшли «Неваду» за 120 км на південний захід від бухти Перл-Гарбор (там у грудні 1941-го Японія напала на США, втягнувши їх у Другу світову війну), на глибині 4,7 км. Піднімати рештки корабля наразі не планують.

Американський лінкор «Невада» спустили на воду ще в 1914 році. Він став другим кораблем, названим на честь штату США. Наприкінці Першої світової війни був одним із кораблів, що супроводжував тодішнього президента США Вудро Вільсона під час візиту до Європи – це був перший візит американського лідера на континент в історії.

У Другу світову «Невада» був одним із кораблів, що перебував у бухті Перл-Гарбор під час нападу Японії в грудні 1941-го. Тоді його серйозно пошкодили, він затонув на мілині, але пізніше був відновлений. Лінкор брав участь у низці воєнно-морських операцій часів Другої світової, зокрема висадці в Нормандії в червні 1944 року.

У повоєнний час «Неваду» перетворили на об’єкт випробувань ядерної зброї, але і їх корабель переніс. Зрештою, у 1948-му він затонув від торпедного удару під час військових навчань.

Залишити коментар