Середа, 30 вересня

Мільйони людей на тлі пандемії коронавірусу стикаються з кризою психічного здоров’я через соціальну ізоляцію, втрату доходів, смерть близьких та перспективи захворіти. З такою заявою виступили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє Reuters.

За даними департаменту психічного здоров’я ВООЗ, уряди країн світу мають поставити проблему в центр уваги.

«Ізоляція, страх, невизначеність, економічна смута – все це викликає чи може викликати психологічне виснаження», – сказала голова департаменту Девора Кестель.

Найбільш вразливими до розладів верствами населення експерти вважають молодь, ізольовану від друзів та навчання, а також медпрацівників, які бачать тисячі інфікованих пацієнтів та їхню смерть.

Дослідження та опитування вже демонструють вплив коронавірусу на психічне здоров’я в глобальному масштабі – країни світу охоплюють тривожність і депресія на тлі домашнього насильства та відсутності своєчасної допомоги. Люди страждають як від наслідків фізичної ізоляції, так і від страху інфікування та смерті, втрати близьких.

Експерти додають, що мільйони людей, з одного боку, стикаються з економічними складнощами та втратою роботи і житла, а з іншого – з дезінформацією і чутками про пандемію, що в сумі призводить до посилення тривожності та відчуття безвихідності.

Залишити коментар