Четвер, 26 листопада

Упродовж першого року президентства Володимира Зеленського на державних посадах опинилися понад 30 «кварталівців» та їхніх знайомих. Про це повідомляє Комітет виборців України.

Так, за цей період держпосади отримали понад 30 осіб, які раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95», її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали із Володимиром Зеленським на професійній основі, були знайомими, друзями, родичами Зеленського чи його оточення. Із них 12 безпосередньо працювали у «Студії Квартал 95».

Як зазначає КВУ, вказані особи були призначені на посади помічників, заступників, керівників Офісу президента, отримали посади в органах безпеки України, у центральних органах виконавчої влади, стали членами наглядових рад, комітетів, були обрані на посади народних депутатів України.

При цьому, зауважує організація, абсолютна більшість із них раніше не працювали на аналогічних посадах. Лише деякі мали досвід відповідної роботи, однак саме за час перебування на посаді Зеленського отримали значний поштовх у кар’єрі.

Комітет виборців нагадує, що, бувши кандидатом у президенти, Зеленський обіцяв призначати на державні посади професіоналів, а не знайомих. У виборчій програмі кандидата вказано, що «політики, пов’язані давніми образами, кумівством, бізнес-проєктами, не здатні змінити Україну», однак часто реальні дії президента не відповідали написаному.

“Студія Квартал 95” перетворилися на кузню кадрів для нової влади. Якщо врахувати призначення не лише осіб, які безпосередньо працювали в структурах “95 кварталу”, а й їхніх знайомих, друзів, родичів, то йдеться про щонайменше три десятки осіб, які опинилися на впливових державних посадах у перший рік президентства Володимира Зеленського. Реальна цифра може виявитися ще більшою. При цьому варто розуміти, що більшість із цих людей не були пов’язані із політикою раніше і просто не опинилися б на теперішніх посадах, якби не Володимир Зеленський. Більше того, давні друзі та бізнес-партнери Володимира Зеленського отримали не лише посади в Офісі президента, але й місця в органах безпеки України, що безпосередньо підіймає питання їхньої профпридатності для виконання поставлених завдань», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Із повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

Залишити коментар