Субота, 28 листопада

Провівши рік на посаді президента України, Володимир Зеленський досі очолює рейтинг довіри серед політиків. Нині довіряють 57 % громадян. Водночас 37 % українців не довіряють чинному главі держави. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 12-13 травня 2020 року.

Більше третини опитаних не змогли оцінити свій рівень довіри до прем’єра Дениса Шмигаля та спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Загалом Разумкову довіряють 25 %, не довіряють – 33 %, чинному прем’єру довіряють лише 14 %, а 39 % – не довіряють.

До всіх інших політиків помітно переважає недовіра. Так, наприклад, Юрію Бойку («Опозиційна платформа – За життя») довіряють 25 %, не довіряють – 57 %, Святославу Вакарчуку («Голос») – 24 % і 61 % відповідно, Юлії Тимошенко («Батьківщина») – 22 % і 72 %, Петру Порошенку («Європейська Солідарність») – 20 % і 76 %.

Третина населення оцінюють напрям руху країни як правильний, а половина —– як неправильний, ще 17 % не змогли відповісти. Позитивніше оцінюють ситуацію молоді респонденти, прихильники президента Зеленського та партії «Слуга народу».

Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40 % – задовільно, близько третини – незадовільно або жахливо.

Найкращі оцінки за перший рік президента Зеленського опитані поставили за звільнення полонених і заручників, а також за боротьбу з коронавірусом.

Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об’єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.

Найгірше опитані оцінили зменшення впливу олігархів на політику, земельну та медичну реформи, боротьбу з корупцією, економічний розвиток та припинення вогню на Донбасі.

Опитування проводили серед 3 тис. громадян України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Опитування було на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8 %.

Залишити коментар