Четвер, 26 листопада

Президент Володимир Зеленський у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу висловив сподівання, що незабаром усі кримські татари та українці повернуться до своїх домівок. Про це глава держави написав на сторінці у фейсбуці.

«Ми віримо, що обов’язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок, зберуться за одним столом, щоб разом промовити: Bizim ve siziñ azatlığıñız içün! За вашу і нашу свободу!» – написав президент.

Він зауважив, що сьогодні на будівлях Офісу президента України та Кабінету Міністрів розмістили світлову проєкцію на знак солідарності з кримськотатарським народом.

«Сьогодні кожен українець розділяє з ним біль від трагедії 18 травня 1944 року. Ця дата нагадує про те, що можна злочинно відібрати в народу його землю, та неможливо відібрати в народу його дух і волю», – зазначив Зеленський.

Зі свого боку, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у цей день нагадала про незаконні затримання громадян України за національною належністю із засудженням до максимальних термінів ув’язнення, утриманням у суворих умовах без надання меддопомоги.

«До максимальних термінів ув’язнення засуджені Муслі Алієв (19 років), Інвер Бекіров (18 років), Енвер Мамутов (16 років), Теймур Абдулаєв (16 років), Руслан Зейтуллаєв (15 років) і багато інших представників кримськотатарського народу. Такі дії є прямим порушенням Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, які РФ зобов’язана гарантувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією», – нагадала вона.

1 комментарий

Залишити коментар