Вівторок, 24 листопада

Президент США Дональд Трамп повідомив про намір припинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо вона не візьме на себе зобов’язання поліпшити роботу протягом 30 днів. Якщо цього не станеться, Трамп готовий переглянути членство Сполучених Штатів у ВООЗ і зробити тимчасове зупинення фінансування постійним. Про це президент США написав у листі голові ВООЗ та оприлюднив це звернення у твіттері.

За словами Трампа, єдиний шлях вперед для ВООЗ – продемонструвати незалежність від Китаю. Раніше Трамп назвав ВООЗ «китайською маріонеткою».

У Вашингтоні вважають, що Пекін приховував справжні масштаби та темпи поширення епідемії. Керівництво ВООЗ, на думку американської влади, некритично сприймало дані, що надходили з Пекіна, і не зуміло оцінити серйозність загрози. В результаті про пандемію ВООЗ оголосила тільки в середині березня, коли коронавірусна інфекція вже призвела до тисяч смертей у світі.

До ретельного розслідування джерела походження та масового поширення нового вірусу закликають Європейський Cоюз та Австралія. Цю пропозицію підтримали вже 122 країни, серед них і Україна.

Китай уже відкинув заклики до проведення незалежного міжнародного розслідування спалаху COVID-19.

На зборах Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, які відкрилися 18 травня в режимі онлайн, виступив голова Державної ради Китаю Сі Цзіньпін. Він заявив, що інформація, яку надавала китайська влада, була «максимально правдивою та прозорою», і закликав відкласти будь-які розслідування доти, доки пандемія у світі не буде взята під контроль. Сі Цзіньпін додав, що Китай упродовж двох років виділить 2 млрд доларів на допомогу країнам, що постраждали від пандемії.

Залишити коментар