Четвер, 26 листопада

Cонце проходить регулярні цикли підвищення та пониження активності, які впливають на погодні умови Землі. Нині активність зірки перебуває у фазі свого мінімуму, і це мало б призвести наш світ до легкого льодовикового періоду, як кількасот років тому. Проте цього разу його не буде. Про це повідомляє NASA.

Кожні 11 років зірка переживає пік та падіння своєї активності, що виражається в кількості сонячних плям і сонячних спалахів. Та інколи активність Сонця стає настільки низькою, що це суттєво впливає на кліматичні умови Землі.

Востаннє – у період 1650-1715 років – такий «Великий сонячний мінімум» призвів до «малого льодовикового періоду» в північній півкулі нашої планети. Температура поверхні в той час рекордно впала через два фактори: зниження сонячної активності та вулканічні викиди в атмосферу.

Цього разу нам пощастило, і роль у цьому зіграло глобальне потепління.

«Не очікується жодного “льодовикового періоду” або “малого льодовикового періоду” через зниження виходу енергії Сонця в наступні кілька десятків років… Що це означає? Потепління, викликане викидами парникових газів через використання викопного палива, у шість разів сильніше за можливе охолодження на кілька десятків років у зв’язку з Великим сонячним мінімумом», – повідомляє NASA.

Отже, Великий сонячний мінімум лише відтягне на кілька років потепління, спричинене людською активністю. Зазначається, що навіть у разі заниження сонячної активності на сторіччя, земна температура продовжить зростати.

«Значно більше факторів, ніж сама тільки різниця активності Сонця, змінюють глобальну температуру на Землі, і найсильнішим сьогодні є потепління, спричинене викидами парникових газів внаслідок людської діяльності», – йдеться в статті.

Залишити коментар