П'ятниця, 27 листопада

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак зняв зобовʼязання з одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого президент називав «хрещеним батьком контрабанди». Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Після того як Альперін заплатив заставу і вийшов із СІЗО, він був зобовʼязаний носити електронний браслет і не міг спілкуватися з іншими фігурантами справи. ЦПК зазначає, що тепер Альперіна «тримає» тільки застава.

«Який сенс у заставі, якщо Альперін зможе відкрито спілкуватися зі співучасниками та тиснути на свідків, фальсифікувати докази та їздити відпочивати за кордон. І навіть не повертатися звідти», – заявили в ЦПК.

Нагадаємо, правоохоронці підозрюють одеського підприємця у налагодженні злочинної схеми, пов’язаної з розмитненням імпортованих товарів за зниженими цінами. Від реалізації цієї схеми держава зазнала понад 77 млн грн збитків. Бізнесмен імпортував товар у величезних кількостях, переважно з Китаю. Підробляючи документи, він умисно занижував митну вартість товарів. Митниця, зі свого боку, все одно оцінювала товар за справжньою вартістю. Альперін сплачував податки в повному обсязі, але потім ішов із фіктивними документами до суду й повертав собі всі раніше сплачені податки.

У справі Альперіна правоохоронці затримали 11 осіб, сім з яких – працівники митниці. Загалом, за даними слідства, збитки від корупційної схеми можуть сягати 500 млн грн.

Залишити коментар