Четвер, 26 листопада

Київський районний суд Одеси арештував одеського поета та колишнього заступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Саме в цьому коледжі на початку грудня 2019 року спалахнула пожежа, яка забрала життя 16 людей.

Слідство закидає Андрію Хаєцькому порушення правил пожежної безпеки. Хоча, як повідомила громадська діячка Олена Ротарі, у посадовій інструкції підозрюваного вказано, що він не відповідав за пожежну безпеку.

«Там вказано, що він мав організувати процес навчання відповідальних осіб. Відповідальними за пожежну безпеку в коледжі були Коваль О. П., а будівлі на Троїцькій – Фоміч Т. Г., про це свідчить документ про оплату за їх навчання у вересні 2019 року», – пише Ротарі.

Крім того, Ротарі наголошує, що 4 листопада Хаєцький попередив керівництво закладу, що звільняється через стан здоров’я. За словами активістки, нещодавно чоловік переніс операцію на серці. Він мав відпрацювати два тижні, 18 листопада вийшов наказ про звільнення, переконана Олена Ротарі.

Також у прокуратурі наголошують, що підозрюваний нібито переховувався від слідства та перебував у розшуку. Ротарі також спростовує цю інформацію, оскільки, за її словами, Хаєцький до арешту офіційно працював у державній установі та сам прийшов до суду.

Наразі в соціальних мережах розгорнулася масштабна акція на підтримку Хаєцького. До неї долучилися відомі культурні діячі, волонтери, чиновники та блогери. 28 травня має відбутися апеляція. Того ж дня активісти запрошують на 11:300 до Апеляційного суду, щоб підтримати Андрія Хаєцького й не дати слідчим сфальсифікувати справу.

Залишити коментар