Середа, 25 листопада

За умови сприятливої епідеміологічної ситуації з 1 червня в Україні планується третій етап послаблення карантину. Про це під час брифінгу повідомив заступник очільника МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Так, з 1 червня можуть бути такі послаблення:

• відкриття басейнів і спортзал;

• відвідування освітніх занять у групах не більше ніж 10 людей, наприклад, розпочнуть роботу автошколи;

• запуск залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом.

«Щодо басейнів і спортзал найближчим часом, буквально сьогодні-завтра, на сайті МОЗ будуть розміщені рекомендації щодо протиепідемічних норм, які повинні бути забезпечені в разі, коли власники вирішать відкрити спортзал або басейн», – додав Ляшко.

Він також зазначив, що раніше МОЗ не розглядало можливості відкриття басейнів на третьому етапі послаблення карантину, однак нові дані щодо можливості поширення збудника коронавірусу через воду дозволили переглянути таке рішення.

Ляшко нагадав, що умови пом’якшення карантину в областях залишаються незмінними:

• загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення (інцидентність). Вона має становити менш ніж 12 людей на 100 тис. населення.

• середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

• завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менший, ніж 50 %.

Рішення про послаблення або припинення карантину ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з урахуванням усіх цих критеріїв.

Залишити коментар