П'ятниця, 27 листопада

Космічний корабель Crew Dragon, який створила компанія SpaceX Ілона Маска, не вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді, що в штаті Флорида. Політ за 16 із лишком хвилин скасували через несприятливі погодні умови, зокрема через підвищену хмарність.

Crew Dragon мав бути запущений за допомогою ракети-носія Falcon 9. Її унікальність у тому, що в разі збереження ступеню після посадки на Землю, її можна використовувати повторно.

Вперше в історії астронавти в космос мали полетіти на кораблі, створеному приватною компанією. Утім через підвищену хмарність політ відклали на 30 травня.

Екіпаж Crew Dragon складається з двох досвідчених американських космонавтів: 49-річного Роберта Бенкена й 53-річного Дуґласа Герлі.

Окрім того, що це перше в історії відправлення людей у космос на комерційному апараті, це ще й мав бути перший за дев’ять років запуск із території США. Досі американські космонавти вирушали в російському космічному кораблі «Союз» із космодрому Байконур.

Успішний запуск пілотованого комерційного корабля допоможе прискорити успіх космічної місії NASA «Артеміда», мета якого – здійснення пілотованого польоту на Місяць до 2024 року.

Залишити коментар